$desccz="Download bakulí zadarmo"?> $keyscz="bakule, bakalářská zkouška, bakalářské zkoušky, BZ, VŠE, download, zadarmo, plné verze"?> $keysen="VŠE, download, free, full versions"?> $pagevalid=true?>
Tady to frčí: :-)
Na je jednou z nejpříjemnějších okamžiků bakalářská zkouška. Nyní je přejmenovali na souborné, ale i tak je to nejúčinnější nástroj učitelů k eliminaci ubohých studentů. Každý jich během bakalářského stupně studia musí složit alespoň 11 (i když většina studentů si některé pro velký úspěch i třikrát zopakuje) a každá z nich je mimořádnou událostí v životě každého budoucího ekonoma. :-)
K dispozici jsou z různých zdrojů dodané a rozličnou úrovní se vyznačující studijní pomůcky, vypracované okruhy či přímo konkrétní otázky pro jednotlivé předměty. Ty se šíří zdarma i za úplatu v papírové i elektronické podobě a velkou částí ovlivňují výsledné hodnocení studentů u zkoušky. Ne vždy totiž k úspěšnému zvládnutí zkoušky postačí znát obsah skript či zapisky z přednášek.
Pro zápis bakalářských zkoušek přes Internet si můžete zde stáhnout vždy aktuální verzi klienta pro MS Windows.
Před začátkem vlastního studia se vyplatí mrknout se na (DOC6) a jiné užitečné informace o zkoušce. (Forma zkoušky, doba trvání jednotlicých částí apod.)
Dále doporučuji našprtat tyto (DOC6)
a přečíst si tyto vypracované . (DOC6)
Netvrdím, že dostanete přesně stejné téma, ale hodit se to může. :-)
No a na konec je tu ještě pár podpůrných materiálů.
sympatické wordowské dokumenty (DOC6), které se věnují těmto dvěma oblastem ekonomie. Pro lepší názornost obsahují spoustu grafů a obrázků (!!!). Velikost souboru tomu sice nenasvědčuje, ale vězte, že po rozbalení archívu na vašem disku zaberou přes 6MB!
Pro úplnost zde přidávám i (DOC6) a (DOC6) sadu vypracovaných otázek.
Bakule z matematiky má dvě části: pisemnou (počítací) a ústní.
Na tuhle zkoušku mám hromady materiálů různého stáří a kvality. Než je sem dám, musím z nich pečlivě vybrat jen to hodnotné. Zatím Vám musí stačit následující.
Tohle je jedna z těch těžších zkoušek. Množství dostupných materiálů tomu odpovídá. Je toho opravdu hodně, takže popořadě.
Okruhy: | Dají se najít na stránkách kateder. je jedna stažená verze. (DOC'97,HTML). Vypracované okruhy jsou samozřejmě lepší. Tahle je barevná, dobře strukturovaná, obsahuje tabulky a upozorňuje na některé chytáky - co víc si může člověk přát? (DOC'97) |
---|---|
Typové příklady: | Vždy se hodí spočítat si nějaké příklady. Obzvlášť, když jsou v testu ohodnoceny více body. Typových příkladů je dost, občas se místy kryjí. Nejlepší jsou ty , které jsou zároveň řešené. (DOC'97) Pokud máte sebevědomí, můžete se pustit i do (DOC6) a si je sami. (DOC'97) A komu tohle nestačí, tak tady má další ve formátu T602. |
Přednášky: | Příklady nestačí a teorie tvoří podstatnou část písemek. Proto především na "povídací" otázku je fajn mít nějaký . (DOC6) Pokud by nestačil ani tento obsáhlý výklad, může se ještě mrknout sem a sem. |
Taháky: | Přes veškerou přípravu spousta lidí neodolá a pojistí své šance při testu . (DOC'97, DOC6) Už pro ten pocit... :-) |
Test on-line: | Katedra MTP připravila pro studenty malý bonus. Přímo na jejich stránkách mohou otestovat své znalosti a zkusit (). |
Na tuto zkoušku je materiálů víc, než dost. Na katedře vám velmi ochotně dají aktualizované (DOC6) a si můžete stáhnout vypracovanou verzi. (DOC'97) K dispozici jsou také oficiální verze (TXT) obsahující mj. slidy z přednášek IZI_211.
Na Internetu je pak ke stažení nepřeberné množství různých návodů, manuálů a referenčních příruček zabývajících se systémem MARC, Gopherem, Bitnetem atd, včetně RFC dokumentů popisujících SMTP ap. Mě se ovšem nejvíce osvědčil dokument obsahující vypracované otázky (DOC6) a skripta . () (HTML)
K této zkoušce dává KSA volně ke stažení na disketu ve formátu DOC a T602, ale ty jsou pro běžného smrtelníka spíše knihou magie, než učební pomůckou. Navíc dokumenty wordu jsou ve špatném kódování češtiny a verze DOC a T602 nejsou vzájemně srovnatelné. (Proto přikládám obě.)
Typickému studentovi, který chce jen "udělat a jít" mnohem lépe poslouží trojice souborů (DOC'95), které představují ve zhuštěné (i když heslovité) formě totéž, navíc jedna verze se prý :-) dá díky vhodně zvolené velikosti písma použít i jako tahák. Doporučují čtyři z pěti studentů!
Hodnocení této oborové bakule pro studenty čtvrté fakulty se zkládá ze tří částí.
poměrně vydařené dokumenty ve formátu DOC6 s přehlednou strukturou členěnou podle platných okruhů, ze kterých je opravdu jedna radost se učit. :-) Nadpisy pěkně odlišené barevně a vše pěkně formátované - prostě jsem si s původním textem docela pohrál.
Jiná verze okruhů, neboli v jednom. (DOC'97)
Co dodat? Statistika je především o počítání, a proto nejlepší pomůckou je kalkulačka a program , který je u zkoušky povolen. Ten sice podstatně zjednodušuje práci, ovšem některé příklady na něm prostě řešit nejdou. :-(.
jsou okruhy pro teoretickou část a zde je povolený se vzorci pro počítání příkladů. (DOC'97) Tu máte nepovolený s definicemi (DOC'95) a navíc ještě vyčerpávající seznam , který může být základem Vašeho taháku. (DOC'97)
K tomu ještě přikládám zadání (DOC'95) a praktickou pomůcku v Excelu. Vše v jednom ZIP archívu. Když budete potřebovat vypočítat vnitroskupinovou a meziskupinovou variabilitu, či pravděpodobnostní, nebo distribuční funkci některého rozdělení; stačí sem naťukat hodnoty a výsledek vymyslí počítač. :-)
Na tuhle bakuli mě perfektně připravila Peťula a její písemně vypracované okruhy. :-) Jinak ke stažení můžu nabídnout vypracované okruhy na a . (DOC'97) Dále tu mám jednu "dva v jednom". (DOC'97)
Vzhledem k tomu, že probíraná látka se v této oblasti poslední dobou rychle vyvíjí, doporučuji konzultovat na katedře FU () a možná sehnat něco novějšího.
Nejen studiem člověk je živ. Pokud máte chuť si přečíst pár vtipů, navštivte Ftipárnu!