Vítejte na stránkách cestovní agentury

Cestovka s.r.o.

Kdo jsme?

Naše cestovní kancelář vznikla v roce 1992, naší devízou jsou tudíž osmileté zkušenosti s pořádáním zájezdů různých typů. Na počátku jsme se specializovali na dovolené v České republice, tradičního typu - zásadní rozdíl mezi naší činností dneska a při vzniku naší je společnosti spočívá v našem přístupu k zákazníkovi. Nejsme typickou cestovní kanceláří, kterých na českém trhu působí tisíce. Jsme schopni Vám nabídnout mnohem více, protože nasloucháme Vašim přáním. Mnoho zájezdů, které můžete najít v našem katalogu, vzniklo na návrh našich klientů. Jsme schopni Vám "ušít" dovolenou na míru podle Vašich přání. Pokud se chcete přesvědčit, napiště nám e-mail, kde nám nastíníte Vaše představy o dovolené, kterou byste chtěli prožít. Samozřejmě nás také můžete navštívit přímo v našem sídle, kde se Vám ochotně bude věnovat některý z našich pracovníků - poradí Vám a bude se snažit společně s Vámi vytvořit dovolenou dle Vašich přání.

V našem elektronickém katalogu můžete najít, jak zájezdy tuzemské, tak zahraniční. Každý z nich je velmi specifický a umožní Vám jednak poznat mnoho nového, ale důležité je, že prožijete dovolenou, kterou jste ještě neprožili. Mezi naše služby patří například kombinace zvláštních kulturních programů spolu s návštěvami historických památek a turistických zajímavostí... Rozhodně se nebudete nudit, naopak budete velmi překvapeni charakterem dovolené. Pokud však chcete dovolenou, kde chcete pouze odpočívat, vyberete si z našeho katalogu také.

A co konkrétně můžete najít v našem katalogu? Jsou to samozřejmě zájezdy jak poznávací, tak pobytové, avšak, jak už bylo uvedeno výše, rozhodně netradiční:

Pak neváhejte, zaregistrujte se a objednejte si dovolenou ihned!

Co se týká dopravy, využíváme dlouholetých zkušeností dopravní společnosti Goldair, a. s., která má k dispozici klimatizované, luxusně vybavené minibusy cca pro 20 osob, dále autobusy Mercedes s kapacitou cca 40 osob. Dopravu v případě leteckých zájezdů zajišťujeme ve spolupráci s Czech Airlines. Samozřejmě, je zde také možnost vlastní dopravy.

Přímo v místě pobytu Vám bude k dispozici náš česky mluvící asistent, který se bude snažit splnit všechna Vaše přání. Naši asistenti jsou speciálně školeni vždy pro danou lokalitu a jsou schopni Vám poskytnou informace nejrůznějšího charakteru.

Kde nás najdete?

Sídlo společnosti:
 Spálená 17/90,
 Praha 1, 113 04 - poblíž zastávky tram č. 3, 9, 14, 24 Lazarská
Telefon:
 02/24 09 21 12,
E-mail: infocentrum@cestovka.cz

O aplikaci

Účel aplikace

Tato aplikace je řešením programové části bakalářské zkoušky ze Základů informačních technologií na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Jedná se o aplikaci zajišťující objednávkový systém malé cestovní kanceláře. Cestovní kancelář zajišťuje pro své klienty každoročně zájezdy do několika vybraných míst v tuzemsku i cizině. Tyto zájezdy se uskutečňují v různých termínech (neboli také turnusech), které se liší především datem trvání, délkou pobytu a kapacitou, následně pak cenou.

Firma chce zlepšit komunikaci se zákazníky i mezi jednotlivými pobočkami. Hodlá proto zavézt vnitropodnikovou síť intranet, do které bude možno z kterékoliv pobočky nahlédnout a zjistit obsazenost jednotlivých termínů či přehled objednávek. Zároveň chce svým zákazníkům nabídnout možnost on-line registrace objednávky v prostředí WWW.

Provedení aplikace

Úloha je řešena formou webové aplikace umístěné na studentském serveru SORRY na adrese http://sorry.vse.cz/~xkecm01/cestovka/. Využívá výhod spojení skriptovacího jazyka PHP a databáze MySQL. Celá aplikace se dělí na dvě části. Nejprve je to část souborová, která je tvořena soubory uloženými ve volně přístupném adresáři na serveru SORRY (a jeho podadresářích). V souborové části se nacházejí zdrojové kódy vlastní aplikace (PHP skripty se nekompilují, nýbrž jsou interpretovány při každém spuštění), definice kaskádových stylů zajištující jednotný vzhled stránek aplikace, obrázky použité v aplikaci a další obslužné soubory. Druhou částí je část datová, která je tvořena vlastními zpracovávanými daty (tedy údaji o zákaznících, zájezdech a podobně). Ta je fyzicky reprezentována soubory ve skrytém adresáři serveru SORRY, ovšem program k datům přistupuje pomoci SQL dotazů, které posílá interpreter jazyka PHP databázovému serveru MySQL. Takto je oddělena část programová od části datové.

Podrobnější informace o aplikaci můžete získat v dokumentaci.

Na závěr

Tato aplikace byla dne 19.1.2001 spolu s dokumenatcí hodnocena 55ti body při programové části bakalářské zkoušky, čímž významně přispěla k výslednému honocení výborně.
Tímto bych chtěl poděkovat Petře Kohutové a Jiřímu Pulchartovi za námětné připomínky při zavádění aplikace, jakož i za odhalení chyb, kterých jsem se při tvorbě dopustil. Děkuji Vám!

> Začátek stránky <
Počet přístupů na tuto stránku: 892
Počet přístupu na stránky celkem: 38 849
Poslední aktualizace stránky: 22. 01. 2001, v 16:54