|
Bakule & co.Tady to frčí: :-) Na Vysoké Škole Ekonomické je jednou z nejpříjemnějších okamžiků bakalářská zkouška. Nyní je přejmenovali na souborné, ale i tak je to nejúčinnější nástroj učitelů k eliminaci ubohých studentů. Každý jich během bakalářského stupně studia musí složit alespoň 11 (i když většina studentů si některé pro velký úspěch i třikrát zopakuje) a každá z nich je mimořádnou událostí v životě každého budoucího ekonoma. :-) K dispozici jsou z různých zdrojů dodané a rozličnou úrovní se vyznačující studijní pomůcky, vypracované okruhy či přímo konkrétní otázky pro jednotlivé předměty. Ty se šíří zdarma i za úplatu v papírové i elektronické podobě a velkou částí ovlivňují výsledné hodnocení studentů u zkoušky. Ne vždy totiž k úspěšnému zvládnutí zkoušky postačí znát obsah skript či zapisky z přednášek. Pro zápis bakalářských zkoušek přes Internet si můžete zde stáhnout vždy aktuální verzi klienta pro MS Windows. (ANG) AngličtinaPřed začátkem vlastního studia se vyplatí mrknout se na okruhy (DOC6) a jiné užitečné informace o zkoušce. (Forma zkoušky, doba trvání jednotlicých částí apod.) Dále doporučuji našprtat tyto definice (DOC6)
a přečíst si tyto vypracované eseje. (DOC6)
Netvrdím, že dostanete přesně stejné téma, ale hodit se to může. :-)
(EKN) Ekonomie: mikro & makroDva sympatické wordowské dokumenty (DOC6), které se věnují těmto dvěma oblastem ekonomie. Pro lepší názornost obsahují spoustu grafů a obrázků (!!!). Velikost souboru tomu sice nenasvědčuje, ale vězte, že po rozbalení archívu na vašem disku zaberou přes 6MB! Pro úplnost zde přidávám i tuhle (DOC6) a tuhle (DOC6) sadu vypracovaných otázek. (MAT) MatematikaBakule z matematiky má dvě části: pisemnou (počítací) a ústní.
(PRA) Právo: Základy práva a obchodní právoNa tuhle zkoušku mám hromady materiálů různého stáří a kvality. Než je sem dám, musím z nich pečlivě vybrat jen to hodnotné. Zatím Vám musí stačit následující.
(ZFI) FinanceTohle je jedna z těch těžších zkoušek. Množství dostupných materiálů tomu odpovídá. Je toho opravdu hodně, takže popořadě.
(ZII) Základy informačního inženýrsvíNa tuto zkoušku je materiálů víc, než dost. Na katedře vám velmi ochotně dají aktualizované okruhy (DOC6) a zde si můžete stáhnout vypracovanou verzi. (DOC'97) K dispozici jsou také oficiální verze skript (TXT) obsahující mj. slidy z přednášek IZI_211. Na Internetu je pak ke stažení nepřeberné množství různých návodů, manuálů a referenčních příruček zabývajících se systémem MARC, Gopherem, Bitnetem atd, včetně RFC dokumentů popisujících SMTP ap. Mě se ovšem nejvíce osvědčil tento dokument obsahující vypracované otázky (DOC6) a skripta Informační a komunikační systémy. (mirror) (HTML) (ZIM) Základy informačního managementu - systémová analýzaK této zkoušce dává KSA volně ke stažení na disketu vypracované okruhy ve formátu DOC a T602, ale ty jsou pro běžného smrtelníka spíše knihou magie, než učební pomůckou. Navíc dokumenty wordu jsou ve špatném kódování češtiny a verze DOC a T602 nejsou vzájemně srovnatelné. (Proto přikládám obě.) Typickému studentovi, který chce jen "udělat a jít" mnohem lépe poslouží tato trojice souborů (DOC'95), které představují ve zhuštěné (i když heslovité) formě totéž, navíc jedna verze se prý :-) dá díky vhodně zvolené velikosti písma použít i jako tahák. Doporučují čtyři z pěti studentů! (ZIT) Základy informačních technologiíHodnocení této oborové bakule pro studenty čtvrté fakulty se zkládá ze tří částí.
(ZPH) Základy podnikového hospodářství, aneb trojbojTři poměrně vydařené dokumenty ve formátu DOC6 s přehlednou strukturou členěnou podle platných okruhů, ze kterých je opravdu jedna radost se učit. :-) Nadpisy pěkně odlišené barevně a vše pěkně formátované - prostě jsem si s původním textem docela pohrál. Jiná verze okruhů, neboli vše v jednom. (DOC'97) (ZST) Celoškolská statistikaCo dodat? Statistika je především o počítání, a proto nejlepší pomůckou je kalkulačka a program Statgraphics, který je u zkoušky povolen. Ten sice podstatně zjednodušuje práci, ovšem některé příklady na něm prostě řešit nejdou. :-(. Zde jsou okruhy pro teoretickou část a zde je povolený tahák se vzorci pro počítání příkladů. (DOC'97) Tu máte nepovolený tahák s definicemi (DOC'95) a navíc ještě vyčerpávající seznam vzorců, který může být základem Vašeho taháku. (DOC'97) K tomu ještě přikládám svoji verzi zadání (DOC'95) a praktickou pomůcku v Excelu. Vše v jednom ZIP archívu. Když budete potřebovat vypočítat vnitroskupinovou a meziskupinovou variabilitu, či pravděpodobnostní, nebo distribuční funkci některého rozdělení; stačí sem naťukat hodnoty a výsledek vymyslí počítač. :-) (ZUC) Účetnictví INa tuhle bakuli mě perfektně připravila Peťula a její písemně vypracované okruhy. :-) Jinak ke stažení můžu nabídnout vypracované okruhy na základy účetnictví a účetnictví podniku. (DOC'97) Dále tu mám jednu verzi "dva v jednom". (DOC'97) Vzhledem k tomu, že probíraná látka se v této oblasti poslední dobou rychle vyvíjí, doporučuji konzultovat aktuální okruhy na katedře FU (mirror) a možná sehnat něco novějšího. Informace na závěr
Nejen studiem člověk je živ. Pokud máte chuť si přečíst pár vtipů, navštivte Ftipárnu! |
|||||||||||
Neděle, 13. října 2024, 19:55.53 |
139 664
8 723 641
29.01.2003, v 21:21